Рецепт за брз и лесен Нутела мус


Направете вкусен нутела мус.

Ви требаат 240 милилитри слатка павлака и 160 грама нутела.

Се става нутелата во сад и во микро, неколку секунди да омекне.

Се лади потоа.

Слатката павлака се мати, се додава и нутелата и се мати да се соедини.

Се лади и служи.

Наздравје!

Извор: готви.мк

Previous Огнен Амиџиќ излезе од болница откако прележа корона – еве како се чувствува
Next Магионирчкарската легенда Сигфрид почина