in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 ЈАНУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Врската со саканата личност не оди како што би сакале. Можеби малку ве разгалила во изминатиов период, па влеговте во улога на жртва на која и било дозволено да стори нешто без свесна намера. Од друга страна, таквата атмосфера може да биде здодевна и кога ќе го сфатите тоа, ќе биде доцна.

БИК
Наскоро ќе направите позитивна промена во љубовниот план. Ситуацијата се подобрува. Заради интензивни деловни обврски, слободното време ќе го поминете работејќи, така што ова одвојување од партнерот ќе донесе поттик за наредниот период.

БЛИЗНАЦИ
Вие сте полни со себе, па затоа сте среќни што се подготвувате за вечерашните активности. Склоноста кон љубовни авантури може да ве натера да се вклучите во врска од која тешко ќе се излезе. Ако сакате да избегнете скандали, контролирајте се и не подлегнувајте на искушенијата.

РАК
Отпрвин, нешто не ви се допадна, а потоа кога работите се одвиваа како што сакате, го изгубивте интересот. Се соочувате со луѓе кои не го разбираат вашето менливо расположение, тие не знаат како да ве задоволат. Бидете фер и почитувајте ги желбите на другите луѓе.

ЛАВ
Можеби изгледа како примамлива идеја да се вратите во љубовна врска со личност со која истото завршило на непријатен начин во минатото. Пред да подлегнете на искушението, проверете дали вашата потреба излезе од чиста досада.

ДЕВИЦА
Постои можност да се оствари вашата желба за промена на работното место. Мора да бидете свесни дека ако го направите тоа, тогаш влегувате во нов живот, по што нема враќање на стариот. Ова не значи дека нешто лошо ве чека, туку дека мора да бидете подготвени на сè.

ВАГА
Оптеретени сте со грижи што сами сте ги смислиле. Се обидувате да предвидите решение за проблемите што сè уште не се појавиле. Вашето однесување може да ви наштети ако не започнете на време и не ја одделите реалноста од она што сте го измислиле.

ШКОРПИЈА
Вашата самодоверба и арогантен став полека почнуваат да ја иритираат околината, која веќе некое време има значително трпеливост за сите. Ако не го поправите однесувањето, можете да доживеете многу непријатна ситуација што ќе ве натера да се чувствувате засрамени.

СТРЕЛЕЦ
Вие сте бавни и поспани. Ова не мора да ве загрижува бидејќи не станува збор за никаква болест, туку за минлив замор што е резултат на претходното динамично темпо што ве стигна. Одвојте време да го посветите денот на себе и на вашите лични потреби.

ЈАРЕЦ
Пад на енергијата и промените на расположението. Тоа е она што ве мачи денес. Непријатната атмосфера ја сфаќате премногу лично, имате впечаток дека сите завериле против вас. Обидете се да ги видите работите на реален начин, можеби вашите очекувања се преценети.

ВОДОЛИЈА
Некоја нелагодност се провлекува во вашиот ум, не можете да сфатите што ве мачи. Напнатоста ви оневозможува да ја видите ситуацијата во реалноста, па затоа е најдобро да ги истерате тешките мисли и да го поминете денот со пријателите, забавувајќи се на дружење и разговор.

РИБИ
Постојат можни потези кои радикално ќе го променат вашиот професионален пат. Ако излезот го гледате во големи кредити за готовина, најдобро е да се откажете бидејќи подоцна ќе ве изненадат неповолните детали што не сте ги забележале на време.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Oва позната пејачка на „Ѕвездите на Гранд“ било лудо заљубена во Дарко Филиповиќ

Како да се справите со „маскните“ – По што се разликуваат овие акни од вообичаените