in , , ,

Синот на Мадона има 20 години, а нејзиното ново момче 26: Поп-кралицата ужива со саканиот во Африка (фото)

Пејачката Мадона (62) во последните три недели посети пет различни земји, иако бројни забрани се во сила поради пандемијата на вирусот корона.

Таа заедно со момчето патува со приватен авион. Нејзиното момче е американскиот танчер и кореограф Ахламалик Вилијамс (26). Пред Божиќ, таа тргна за Лондон со своите четири деца, а со нив беше и Вилијам.

ФОТО:ИНСТАГРАМ

Подоцна им се придружи и најстариот син на Мадона, Роко (20). На крајот на декември, тие отидоа во Малави во Африка, додека по пат го посетија и Египет. Тие беа во Малави една недела каде се сретнаа со претседателот.

Се дружеа со локалното население и ја посетија болницата што ја основа Мадона.

После тоа, ја посетија Кенија, а Мадона се пофали дека е со помладото момче со племето племе Покот на западот од Кенија. Пред патувањето, целото семејство беше тестирано на Ковид-19 и тие беа негативни.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Нова година со нов иновативен и тренд маникир

Васил Зафирчев откри уште колку епизоди ќе гледате од петтата сезона на „Преспав“ (фото)