Нова година со нов иновативен и тренд маникир


Во новата година испробуваме необични и неконвенционални маникир стајлинзи. Заборавете на класичните дизајни, сега е на ред нешто што не сте носеле досега.

Добри вести за сите оние кои сакаат минималистички пристап кон грижата за рацете и ноктите: маникирите во неутрални нијанси се во мода. Уште подобри вести за оние кои сакаат да го покажат својот уникатен стил со своите нокти: неутралните нокти се совршена основа за изразување на креативноста. Во моментов, најпопуларните маникири се пократки нокти во природни бои на ноктите, тонови на беж и розова пудра, дополнети со цртежи во пастелни нијанси, граници во бели или апстрактни линии и точки. Инспирирајте се од примерите подолу и играјте со лаковите.

Повеќе видите на наредниот линк: нов иновативен и тренд маникир

Извор: srekja.mk

Previous FIFA 20 СТРИМ: Нашите Македонски ракометари како главна тема
Next Синот на Мадона има 20 години, а нејзиното ново момче 26: Поп-кралицата ужива со саканиот во Африка (фото)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *