in ,

Oва позната пејачка на „Ѕвездите на Гранд“ било лудо заљубена во Дарко Филиповиќ

Во екот на новогодишните празници, многу познати личности освен што ги покажаа новогодишните елки, ги открија и своите желби за следната година.

Пејачката Тамара Драгиќ откри дека нејзината желба нема да може да ја исполни Дедо Мраз туку дека ќе треба сама да се потруди.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ

Таа вели дека љубовта е нејзин двигател во животот, па кога на љубовно поле е се како што треба, тогаш и кариерата ќе и оди по план.

А како што многумина имале симпатии кон јавните личности, така и малата Тамара. Имено, пејчката се потсети на своите почетоци  во „Ѕвездите на Гранд“  и откри дека имала симпатии кон пејачот Дарко Филиповиќ.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ

„Јас се појавив на аудиција, а тој беше формиран пејачн и седеше во жирито.  Дури во спалната соба имав голем постер од мене и Дарко на кој бевме прегрнати“, вели пејачката низ насмевка.

Потсетуваме, своевремено Дарко Филиповиќ беше во врска со неговата колешка Тања Савиќ.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Најпосакуваниот турски глумец Џан Јаман падна на сексапилната Италијанка: „Романтичарот“ ја „ќари“ атрактивната спортска новинарка на која се „палеше“ и Златан Ибрахимовиќ (ФОТО)

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 14 ЈАНУАРИ 2021 ГОДИНА