in

Шестмесечното маче Хазел за прв пат гледа снег – Нејзината реакција е преслатка

(ВИДЕО) Едно шестмесечно маче по име Хазел деновиве доживеа неверојатно нешто. За прв пат се сретна со снегот, а нејзината реакција ќе ги стопи вашите срца.

Отпрвин, таа дури беше малку исплашена, но кога го сретна прекрасното бело ќебе, почна да скока и да игра од среќа. И бидејќи живее во градот Данкан (Канада), ќе се нагледа снег, па можеби ќе и здосади со тек на време.

Погледнете ја нејзината реакција на следното видео:

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Хурем Султан стана мајка по втор пат – Актерката изјави „Лара, јас и таткото сме пресреќни!“

FIFA 20 СТРИМ: Валери Димовска беше како главна тема