in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 ЈАНУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Им давате преголемо значење на луѓето кои ве осудуваат само од сопствената досада. Вашата љубовна врска е само ваша, за неа не треба да се грижат оние од околината. Ако го игнорирате она што другите го зборуваат, ќе сфатите дека на вашата љубовна врска не и недостасува ништо.

БИК
Преокупирани со партнерства и дилема за некаков вид инвестиции. Од вас се очекува да се прилагодите, а вашата реакција е потребата да избегате. Совет е да истраете во сè, бидејќи добивката што можете да ја остварите не е занемарлива.

БЛИЗНАЦИ
Преокупирани сте со финансиски грижи. Многу не зависи од вас, па затоа не е паметно да се оптеретувате со работи за чие решение немате моќ. Бидете трпеливи, конкретната помош доаѓа од близок пријател кој најверојатно е во странство.

РАК
Одите преку глава низ ѕидот. Уморни сте од чекање и тапкање во место. Мислите дека ќе се смирите ако веднаш ги решите сите заплеткувања и сомнежи кои ве мачат веќе некое време. Не бидете избрзани, бидејќи грешките што би ги направиле денес може да бидат непоправливи.

ЛАВ
Се чувствувате како да сте блокирани, како да се осуетени сите ваши обиди да решите нешто на дипломатски начин. Избегнувајте конфликти со властите и побарајте поддршка од помлади соработници кои се сочувствителни кон вас во овој период.

ДЕВИЦА
Не исполнувавте некои семејни обврски на време, па дојде моментот кога веќе нема одложувања. Наместо да се лутите на себе затоа што си дозволивте да го сторите тоа, веднаш фатете се за работа и оставете ја анализата на ситуацијата за уште еден ден.

ВАГА
Преокупирани сте со грижи што сами сте ги смислиле и решавате проблеми што сепак би можеле да се случат. Вашата деконцентрација и однесување на работа може да ве чини многу, па затоа е подобро да започнете со време и да ја одделите реалноста од вашата имагинација.

РИБИ
Од една страна имате луѓе посупериорни од вас, а од друга страна оние кои се под вас и го чекаат вашиот потег, од кои зависи нивната судбина. За да ги задоволите сите, треба да одмерите правилно. Бидете решени, вашето чувство за правда ќе победи.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дара Бубамара првпат проговори за врската со 24 години помладото момче: „Ме чува како кралица“

Зачини кои прават чуда за здравјето и ја прочистуваат плуќата