in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11 ЈАНУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Можеби постои можност за дополнителна работа која не ви е баш потребна во моментот. Барате оправдување во финансиски надомест што не е доволен за трудот што треба да го вложите. Прифатете бидејќи оваа работа ќе се исплати на долг рок.

БИК
Вие сте во позиција да извршите две одделни, но подеднакво важни работи истовремено. Патем, добро ви оди, но денес се откажувате. Направете кратка пауза во времето за да не направите грешка што ќе биде тешко да се исправи подоцна.

БЛИЗНАЦИ
Денот ќе го одбележат несакани промени на емоционалното ниво. Веројатно причината за сè е безопасен аргумент што ќе се претвори во расправија. Саканата личност во овој момент е потврдоглава од вас, па затоа советот не е да играте за сè да не се претвори во трајно раскинување.

РАК
Иако чувствувате по кој пат треба да оди вашиот понатамошен професионален развој, сепак се двоумите. Ако прифатите каква било понуда во овој момент, дури и ако не е примамлива на прв поглед, на долг рок, ве чека значителна промена, особено во финансиска смисла.

ЛАВ
Ве вознемирува проблематичната врска со саканата личност. Почнувате да размислувате за заминување, но не сте сигурни дали тоа би било трајно или само непосредно решение. Сериозен разговор значително би ја решил ситуацијата, но само ако искрено кажете сè.

ДЕВИЦА
Добивате исход од тоа што сте направиле во минатото, резултатите ве прават горди. Сè што треба да направите е да го презентирате сето тоа пред членовите на вашето семејство, за среќата да биде целосна. Не барајте дополнителна поддршка затоа што ќе ви го расипе скапоценото чувство на задоволство.

ВАГА
Сте прифатиле обврски за кои немате доволно капацитет. Премногу информации предизвикуваат стрес кога ќе станете видливо расеани. Побарајте помош од соработниците пред да направите непоправлива грешка. Испланирајте го повторно вашиот распоред и ќе постигнете сè.

ШКОРПИЈА
Отворено соочување со луѓе над вашиот статус може дополнително да ги комплицира веќе затегнатите односи што не сте во можност да ги решите. Не е важно дали сте во право, само држете се до вашата работа и задржете го своето мислење за себе.

СТРЕЛЕЦ
Треба да направите компромис ако сакате да искористите одлична можност да ја искористите вашата креативност и чувство за естетика. Пречка што може да се спречи е привремена, но само ако научите да не се спротивставувате.

ЈАРЕЦ
Од страв да не ја разнишате очигледната стабилност во врската, целата вина ја преземате врз себе. Може да влезете во сериозен конфликт затоа што го преценивте вашето трпение. Промените во приватниот живот исто така ја нарушуваат рутината во вашата секојдневна работа.

ВОДОЛИЈА
Денот го започнувате стресно и со големо незадоволство. Ако не избегнете непотребни трошоци, може да западнете во поголема финансиска криза. Од пладне, можете да сметате на позитивни вести и интензивирање на комуникацијата со странски земји.

РИБИ
Можеби не сте најрасположени за дружење и гужва, но мора да се подготвите за непоканети гости, а некои од нив доаѓаат од далеку. Вашата летаргија може брзо да исчезне кога сте окупирани од добрата енергија на вашите пријатели кои не ве заборавиле.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Сеќавања… Лила објави никоваш видена фотографија од своите родители (фото)

„Јас не создавам мода, јас сум мода!“ – Половина век од смртта на Коко Шанел, жената која засекогаш го промени модниот свет