in , ,

Илда Шаулиќ празниците ги помина во Америка, но доживеа непријатна ситуација: „Два дена бевме заробени“

Илда Шаулиќ празниците ги помина во Америка заедно со синот и ќерката Ема, но не им се случила непријатна ситуација.

„Веднаш по слетувањето бевме заробени во Њу Џерси бидејќи Њујорк беше блокиран поради снежана бура. Дури кога се смири отидовме да прошетаме низ градот, но останавме пократко од планираното поради обврските на Бојан во Вермонт, што е основен повод за нашето патување“.

„Бојан има стан во Сент Албанс, живописно американско гратче како оние од романтичните комедии. Во центарот има лизгалиште, собрание, библиотека….Се е декорирано уште за нивниот Божиќ, насекаде се слуша музика. Ема со нејзиниот татко беше да отсечат елка, ја украсивме куќата, бевме ние тројца бидејќи некои пријатели не можеа да пристигнат поради снегот“.

Пејачката истакна дека 2021 година ја дочекале по наше време, а потоа заминале на спиење.

„Вечерта излеговме на прошетка. Во центарот на градот имаше сцена на која немаше програма, но ние настапувавме. Јас рецитирав, Бојан пееше песна од Рибља Чорба, додека Ема беше задолжена за мојот репертор, па ја отпеја „Стани душо“. И покрај ограниченото движење си поминаваме преубаво. И Божиќ го поминавме заедно, но сега ни недостига сонце, па кога ќе може ќе одиме на Флорида“, вели Шаулиќ.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Меган Маркл и Хари повеќе нема да користат социјални мрежи: „Има премногу омраза“

Еве како изгледа Ана Севиќ еден месец по породувањето (фото)