in , , ,

Внуката на Ана Бекута која ја споредуваат со Кајли Џенер стана дел од „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Познатата српска пејачка на народна музика, Ана Бекута, ги воодушеви своите обожаватели објавувајќи фотографија на Инсатграм со нејзината внука Соња и предизвика лавина коментари на социјалната мрежа.

За внуката на Ана се вели дека е опуштена и сака камери. Поради оваа причина, Ана ја покани да биде член на нејзиниот тим што ги подготвува натпреварувачите на “Ѕвездите на Гранд“, чиј ментор е таа.

ФОТО:АНА БЕКУТА/ИНСТАГРАМ

Имено, Соња со години се занимава со шминка, честопати ја разубавува и нејзината позната баба, и ова е можност да се дадат неколку корисни совети за облекување на девојчињата кои се натпреваруваат.

Потсетување, фолк-sвездата Ана Бекута во повеќе наврати истакна дека е горда на нејзината внука Соња Полиќ коа има 19 години.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 ЈАНУАРИ 2021 ГОДИНА

Сеќавања… Лила објави никоваш видена фотографија од своите родители (фото)