in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 ЈАНУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Имавте разговори од кои премногу очекувавте. Темите не биле важни, но вие им дадовте значење. Конкуренцијата на ставови го губи целото значење затоа што крајната цел не постои. Не трошете зборови, особено ако некој од кој не верувате е од другата страна на улицата од вас.

БИК
Поминувате непотребно време во организирање на патувањето и не сте сигурни дека сè е изводливо. Не ги завршивте суштинските работи. Проверете ги документите, условите за патување, како и средствата што ви се потребни. Надгледувањето може да ви го комплицира денот.

БЛИЗНАЦИ
Не започнувајте нови бизниси. Поради недостаток на концентрација, ќе направите грешки поради кои во наредниот период ќе се занимавате со поправање на стореното. Искористете го денот за дружење со помалку запоставените пријатели и семејство.

РАК
Имате предлог за патување, соработка со странски земји или студирање со профитабилна работа. Ако не реагирате брзо, можете да ја пропуштите оваа неочекувана шанса. Иако не сте расположени да ризикувате, обидете се овој пат затоа што ќе ви се исплати.

ЛАВ
Вашите финансии ве вознемируваат. Тие ви доставуваат сметки од сите страни, па дури и бараат пари за заем, што ги немате. Немате трпеливост за туѓите проблеми затоа што не сте сигурни ниту како да ги решите своите. Не бидете премногу напорни кон луѓето, ќе дојде ден кога и вие ќе ви треба нешто.

ДЕВИЦА
Што се однесува до вас, сторивте се како што треба и нема што да преиспитате. Тоа е вашиот став и без прекумерна напнатост завршувате некои пријателски односи. Ако бевте самокритични, ќе откриете дека сте премногу строги, можеби дури и тврдоглави.

ВАГА
Можете да сметате на поддршката на пријателите затоа што во изминатиот период, со вашата посветеност тоа и го заслужувате од нив. Ве чека важен договор, кој ќе ја однесе вашата професионална кариера во друга насока.

ШКОРПИЈА
Напнатоста започнува наутро. Ви се чини дека сите подлегнале на атмосфера која е целосно нездрава за вашиот поим. Интензивно размислувате за начини да се ослободите од сè и да поминете некое време изолирано од сите случувања. Не бегајте од обврските.

СТРЕЛЕЦ
Вистинско време е да поставите многу работи на нивно место, особено ако имате луѓе околу вас со кои имате нерешени врски. Вашиот авторитет е на својот врв, она што го зборувате денес, другата страна ќе го разбере на најдобар можен начин.

ЈАРЕЦ
Се потпирате на ветувањата што ви ги дадоа пријателите. Чекањето за исполнување може да ве доведе во позиција да се оправдате пред другите луѓе, иако не сте заглавени. За да го избегнете ова, завршете ги вашите обврски лично и самостојно.

ВОДОЛИЈА
Уживате во корист на влијателни луѓе. Сепак, не опуштајте се премногу затоа што станува збор за луѓе кои за возврат очекуваат безгранична лојалност од вас. Може да се случи некој од нив да ве присили да направите потези што ќе ве стават во незавидна положба.

РИБИ
Имате можност да научите како од секоја лоша работа излегува нешто добро. Проблемот со вашата моментална состојба е недостатокот на поддршка на која сметавте. Можеби е вистинско време да размислите што сакате, да бидете поласкани или искрено да ве критикуваат.

Извор; srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Како да откриете дали вашата симпатија е сингл или во врска со помош на Инстаграм

FIFA 20 СТРИМ: Поздрав до Željko Bebek, Tifa, Goran Bregovič и Alen Islamovič