in ,

Како да откриете дали вашата симпатија е сингл или во врска со помош на Инстаграм

Бидејќи луѓето престанаа редовно да го ажурираат статусот на врска со Фејсбук, не е толку лесно да дознаете дали некој е зафатен. Како тогаш да откриеме дали некој е сингл или не? Не се познавате многу добро, можеби сте се виделе неколку пати во реалниот живот, но сепак не можете да го извадите од главата? Еве неколку совети за полесно да дознаете преку Instagram.

Не објавува фотографии во пар со некого
Внимавајте на типични слики за двојка (држејќи се за раце, бакнувајќи се пред некои знаменитости.) Ако не најдете такви фотографии, тоа е добар знак!

Тој секогаш е сам на профилната фотографија
Секако, не секој што е во врска со својата партнерка на фотографијата на профилот, но ако некој друг е таму, веројатно станува збор за личност која е многу близу до вашата симпатија во повеќето случаи, за жал, партнер.

Други луѓе на фотографиите се пријатели или браќа и сестри
Дали има личност која се појавува малку премногу често на сликите на вашата посакувана личност? Тоа не мора да значи ништо лошо. Најдобро е да го разгледате подетално профилот на лицето (под услов профилот да не е приватен) и да откриете дали објавува толку многу слики со вашиот симпатија. Исто така, може да откриете дека вашиот потенцијален партнер е во врска со некој друг или едноставно е негов најдобар пријател.

Истата личност не е редовно обележана
Погледнете внимателно кои луѓе ги означува на фотографиите или ги наведува во наслови. Ако редовно се работи за иста личност, можно е тој да е во љубовна врска со таа личност. Исто така, треба да погледнете кој ја означува вашата симпатија на овој начин. Ако не е секогаш истата личност, шансите да е соло се прилично добри.

Насловите звучат повеќе како индивидуален статус
Дефинитивно треба да обрнете внимание на нив, бидејќи тие често содржат упатувања на статусот на врската. Понекогаш индициите се повеќе од јасни (како хаштаг #foreveralone), а други пати треба да прочитате малку меѓу редови. Се разбира, не секој споделува толку многу за себе на Инстаграм, па дури и пишува натписи. Ако е така, тогаш дефинитивно вреди да се обрне внимание и на тоа.

Објавува фотографии со цел да добие лајкови и внимание
Ако објави неверојатно голем број селфиња или фотографии што го прават да изгледа особено добро, тоа е добар знак. Тогаш е голема веројатноста дека сака да привлече внимание и да ги импресионира другите од спротивниот пол.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 000 следбеници за краток период: Ќерката на Тамара Тодевска доби „Инстаграм“ профил

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 ЈАНУАРИ 2021 ГОДИНА