in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 ЈАНУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Самодовербата е нагорна траекторија, па затоа не им е лесно на соработниците да бидат во чекор со вас. Вашата директност не е пријатна за околината, но е корисна за вас. Слушајте ја вашата интуиција, една навидум банална идеја може да биде победа за вас.

БИК
Обемот на работа може да прерасне во опсесивна борба со ветерниците. Вашата упорност е доблест, но понекогаш е попаметно да застанете. Им замерувате на луѓето што фантазираат и не земате предвид дека не сте ниту рационален тип, а вашите одлуки честопати се ирационални.

БЛИЗНАЦИ
Можете да играте значајна улога и да го премостите несовладливиот јаз меѓу членовите на вашето семејство. Ова значително ќе го подобри вашето расположение и ќе ја врати разнишаната самодоверба што можеби тајно ве мачела во минатото.

РАК
Не верувате во различните ветувања затоа што тоа може да ве уништи. Треба да бидете целосно ангажирани и да си помогнете да најдете решение. Се очекува дека сè ќе стагнира, затоа не обидувајте се да започнете некоја нова деловна активност.

ЛАВ
Вашата концентрација е на високо ниво денес. Активноста во областа на комуникацијата може да ви послужи за лични цели, особено на полето на љубовта. Бидете внимателни, веројатно не забележувате дека вашиот сакан сака да ви каже нешто многу важно.

ДЕВИЦА
Конечно можете да донесете одлука, иако тоа е вашиот најголем проблем. Надминете го двоумењето и прифатете ја одговорноста. Избегнувајте расправии со мажи. Не двоумете се во љубовта, вистинско време е да заземете цврст став.

ВАГА
Целото внимание е насочено кон проблематичната ситуација што се одвива во кругот на вашето семејство. Кулминацијата на сè пристигнува денес, а добрата вест е дека решението е едноставно и погодно за вас. После големи турбуленции, претстои големо олеснување.

ШКОРПИЈА
Чекате ги промените што се приближуваат. И како што обично се случува, вашите минути стануваат како години. Нетрпеливоста сериозно ве вознемирува, потребно е да се најде начин да се опуштите. На пример, попладнето поминете го со некој близок или пријател.

СТРЕЛЕЦ
Се чувствувате празно. Можеби сте завршиле важни задачи овие денови, па мислевте дека овој ден ќе биде спектакуларно радосен. Задоволството недостасува поради ненадејниот пад на адреналинот. За да се опоравите, веднаш излезете со нови цели.

ЈАРЕЦ
Имате чувство дека никој не ве разбира. Тешко е да се зборува за такви работи кога немате високо мислење за себе. Вашата длабока несигурност ја криете зад маската на незаинтересираното однесување, што, се разбира, ги отфрла дури и оние луѓе кои ве разбираат и ве сакаат.

ВОДОЛИЈА
Добивате вести за дополнителен приход на кој не сметавте. Тоа е доволна причина да се вооружите со нова мотивација и да започнете да работите уште по ентузијастички. Не закопајте се во рационални можности за да не се движи сè на крајот.

РИБИ
Љубовниот живот е во центарот на вниманието. Главната тема се лагите или тишините, без разлика дали се ваши или сакани. Неизвесноста за исходот може да предизвика голема непријатност што ќе направи да се чувствувате дури и болни. Совладајте го.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

FIFA20 СТРИМ: Поздрав до Елена Ристеска, Тамара Тодевска, Влатко Лозановски и Каролина Гочева

Двојна радост за Божиќ во домот на семејството на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски (ФОТО)