in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 ЈАНУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Денес сте изложени на ризик од повреда. Вистинската причина за ова е потиснатиот гнев што може да ве доведе во ситуација кога вашето невнимание може да се занемари и да предизвика повеќе штета. Покрај тоа, избегнувајте службени лица, како и луѓе во униформа.

БИК
Започнавте повеќе работи одеднаш. Иако сте способни за такви авантури, денешните транзити не ви ветуваат дека ќе успеете. Подобро е да се реорганизирате и да се движите еден по еден, ќе чекате подолго до конечниот епилог, но ќе бидете помирни.

БЛИЗНАЦИ
Се прашувате себеси дали патот по кој се движите е вистинскиот. Потребата од промена не доаѓа од незадоволство од работата, туку од многу покомплицирани причини што не можете сами да ги видите. Не барајте причини во другите, преиспитајте се.

РАК
Ви се отвораат нови можности. Зборувате со пријателите за бизнис што има врска со странство. Ова значи потреба за патување до некоја далечна дестинација. Реагирајте брзо, не дозволувајте двоумењето да ја уништи таквата ретка можност.

ЛАВ
Состојбата во областа на финансиите се стабилизира. Може да има прилив на пари од извори што не ги очекувавте. Ако донесувате важна одлука, денот е погоден за тоа. Сепак, избегнувајте започнување на голем проект затоа што можете да го прецените вашиот капацитет.

ДЕВИЦА
Вашиот став кон обврските изгледа премногу опуштен. Направете ја работата поодговорно и без непотребни разговори. Ретко кој знае дека вашиот хумор е, всушност, одбранбен механизам, затоа што не можете да ги скриете стравовите и напнатоста на кој било друг начин.

ВАГА
Настанот на денот може да биде конструктивна дискусија во која сте вовлечени во соработници за кои не сте знаеле дека се на ваша страна. Во исто време, поддршката доаѓа од некој близок, затоа нема крај на вашиот оптимизам и добро расположение.

ШКОРПИЈА
Имате впечаток дека со вашите одлуки управуваат други луѓе. Вашите чувства можеби не се сосема исправни, особено ако мислите дека вашата сакана личност ви се заканува. Ако го пронајдете вистинското решение, не е важно дали идејата била ваша или туѓа, важно е да е вистинската.

СТРЕЛЕЦ
Расположението расте. Свесни сте дека можете да сметате на голема поддршка од вашите пријатели, бидејќи во изминатиов период, со вашата посветеност и пожртвуваност, тоа го заслуживте од нив. Ве очекуваат пријатни моменти и мало изненадување подготвено од вашиот партнер.

ЈАРЕЦ
Залудно трошите време обидувајќи се да соберете група луѓе да се вклучат околу заедничката цел. Проблемот не е во тоа што тие не сакаат да соработуваат со вас, но пречката е во тоа што не секој гледа, на ист начин, што ви е толку кристално јасно.

ВОДОЛИЈА
Време е да се вклучите во активностите на вашето социјално опкружување. Вие сте многу ценети, па затоа ќе добиете официјални пофалби за целата ваша работа. Во текот на вечерта, можете да очекувате добри вести кои значително ќе ја зголемат вашата самодоверба, особено ако на повидок е loveубовна авантура.

РИБИ
Прифатете ја поканата на пријателот и излезете. Заборавете на работата и обврските, неколкучасовно дружење ќе предизвика повторно раѓање. Доколку немате партнер, идеален момент е за ново познанство кое може да прерасне во интересна романса.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Како ја започнаа 2021-ва познатите Македонки: Со љубовни пораки и мудри мисли, тазе лакирани ножни прсти, џакузи на дождот и голо стомаче на снегот… (ФОТО)

Вака изгледа прстен со најмногу дијаманти на светот – Прстенот наречен Невен се состои од 7,801 дијамант