in , ,

Го знаеме како Коста од „Преспав“, а вака изгледаат синовите на Игор Ангелов (фото)

Во тек е петатта сезона на „Преспав“ која ја освои македонската публика.Преку интересни и комични сцени ликовите прикажуваа одредена ситуација или случка.

Игор Ангелов ја играше улогата на Коста односно тој беше сопруг на Германката Ула (Тијана Дапчевиќ).

Децата го обожуваат Игор заради улогата на Цветко во ТВ серијата „5+ Фамилија“, а возрасните заради многуте одлични театарски и филмски улоги. Но, дефинитивно улогата на Коста во „Преспав“ ќе му остави голем впечаток во неговата кариера.

ФОТO: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ

Игор заедно со неговото семејство односно сопругата Ева и синовите Јаков и Андон живее во Скопје, поточно во селото Бардовци.

„Среќен сум што си имам свој простор и во театарот (си го најдов своето место во Драмскиот театар во Скопје и што ја работам работата што ја сакам) и во селото Бардовци, каде живеам во природа и мир со моето семејство, сопругата Ева и синовите Јаков и Андон. Тоа е нормално и природно. Она што го посакував како тинејџер сега го имам и го живеам. Нема филозофија. Едноставно ги правам работите што ги сакам. Отсекогаш сакав да обработувам земја, да имам бавча и лозје, да произведувам вино, ракија… да уживам во едноставните нешта, да бидам почесто надвор. Тоа е тоа. Можеби тоа дека актерот по автоматизам е боем е клише и јас сум надвор од тоа. Можеби тоа го правеа некои од постарата актерска генерација во државава и беа уникатни и успешни во тоа. Но, го тераа театарот и работеа и тоа што го сработеа во театарот и филмот остана како антологија. И затоа ги почитувам. Јас по природа не сум таков човек. Еве, во последниве пет години активно трчам полумаратони. Најдов убавина во тоа, затоа што ми помага и ме одмара. И од рекреативното трчање преминав на совладување полумаратони, не само кај нас, туку и во другите градови во регионов“ изјави Игор за точка.мк

Игор на социјалните мрежи има споделено неколу фотографии од своите синови, еве како изгледаат Јаков и Андон.

Деновиве Игор исто така објави фотографија од неговиот син Јаков Ангелов каде што свири на еден музички инструмент, а под објавата се нижеа само позитивни коментари.

ФОТО: ФЕЈСБУК

Во продлжение погледнете уште неколку фотографии од децата на Игор.

ФОТО: ФЕЈСБУК

ФОТО: ИНСТАГРАМ

ФОТО: ИНСТАГРАМ

ФОТО: ФЕЈСБУК

ФОТО: ФЕЈСБУК

За потсетување, четврта сезона на „Преспав“ ќе започне да се емитува во декември.

Извор: vistina.com.mk/

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

HITMAN 2: Rico Delgado NPC МОД

Вработен во Бакингемската палата ја крадел кралицата и ги продавал предметите на интернет