in

Вработен во Бакингемската палата ја крадел кралицата и ги продавал предметите на интернет

Вработен во Бакингемската палата е осуден на осум месеци затвор откако украде десетици медалји, потпишани фотографии и други вредни предмети од лондонскиот замок каде живее британската кралица Елизабета Втора.

Уапсениот 37-годишник ја признал кражбата, објави во понеделникот новинската агенција Press Association.За време на претресот, полицијата во неговиот стан во палатата открила „голем број“ украдени предмети.

Останатиот текст можете да најдете на наредниот линк: ја крадел кралицата и ги продавал предметите на интернет

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Го знаеме како Коста од „Преспав“, а вака изгледаат синовите на Игор Ангелов (фото)

Изолацијата го смени Ристе Ристески- како ви се допаѓа со ваков изглед? (фото)