in , , ,

Ве носиме во волшебната шума на самовили и џуџиња – Тука магијата станува реалност

Испреплетени дрвја и гранки што патуваат во сите правци, невообичаени карпести формации покриени со мов, пештери, извиени патеки, мостови направени од корени на дрвја… Љубители на природата и мистицизмот, отворете ги планерите за 2021 година и напишете го ова: Puzzlewood. Нема да зажалите.

Puzzlewood е англиска шума, совршена дестинација за сите љубители на книги и филмови за џуџиња, шумски суштества, митологија и волшебници, бидејќи изгледа како место каде што сите ќе оживеат во реалноста. Затоа, не е изненадувачки што служеше и како сет за снимање на бројни филмови и серии меѓу кои : Хари Потер, Војна на Starвездите, Мерлин, Доктор Коу и други беа снимени овде, иако не чувствуваме сличности помеѓу Пазгвулд и т.н. Забранети шуми во Хари Потер, нели? Старата шума стана хит во Англија. Сместена е на самата граница со Велс, недалеку од Бристол и Кардиф и покрај реката Северн која се влева во морето. Зафаќа површина од скоро 6 хектари, а нејзините пространства биле користени во времето на античките Римјани.

Сето тоа погледнете на наредниот линк: шума на самовили и џуџиња

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Вака изгледа прстен со најмногу дијаманти на светот – Прстенот наречен Невен се состои од 7,801 дијамант

HITMAN 2: Rico Delgado NPC МОД