in , , ,

Салма Хаек го откри својот таен рецепт на кој му ја должи својата младоликост

Убавата актерка откри рецепт за домашен сок благодарение на што изгледа толку младолико!

Салма Хајек има 54 години, иако изгледа многу помладо и, за разлика од многу нејзини колеги, природно. Познатата актерка тврди дека не се подмладувала со ботокси или подлегнала на естетски зафати, туку дека нејзината младоликост е благодарение на еден домашен сок кој и помага да изгледа толку свежо и затегнато.

Салма неодамна на Инстаграм откри дека пие домашен сок од четири состојки кој го конзумира секое утро, што не само што е одлично за нега на кожата, туку и добро влијае на здравјето.

Еве го нејзиниот рецепт.

Портокали
Главна состојка за неговиот сок се портокалите, бидејќи ова овошје е полно со витамин Ц. Освен што е добро за кожата, го зајакнува имунитетот, добро влијае и на варењето и расположението.

Куркума
Салма додава малку куркума во исцедениот сок од портокал – зачин што го фалат експертите бидејќи има антибактериско и антиинфламаторно дејство врз организмот.

Црн пипер
По куркумата, убавата актерка додава малку црн пипер во исцедениот сок бидејќи тврди дека му помага на телото подобро да ја апсорбира куркумата, а плус е што го забрзува метаболизмот.

Трн од волк
Ова растение не само што содржи многу витамини Ц и Б12, туку содржи и колаген кој е важен за еластичноста и младоста на кожата. Покрај тоа, трн од куче или волк го стимулира телото да произведува колаген, а актерката откри дека го користи во форма на масло и дека додава неколку капки на нејзиниот сок.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Проширени пори – Корисни совети кои можат значително да ја подобрат кожата

Село во Велс се продава за милион фунти