in , ,

Погледнете како автопилотот на “Tesla” самостојно вози над 600 километри…

“Tesla” направи уште еден чекор кон целосно автономните возила. Иако е се уште во бета фаза на тестирање, “FSD” системот на американската компанија се покажа одлично при тест возењето од Сан Франциско до Лос Анџелес.

Извор: tocka.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Клучен чекор во негата на косата кој помага во нејзино растење а најчесто го изоставаме

Како ја започнаа 2021-ва познатите Македонки: Со љубовни пораки и мудри мисли, тазе лакирани ножни прсти, џакузи на дождот и голо стомаче на снегот… (ФОТО)