in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 ЈАНУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Ве вклучуваат во сите случувања околу вас. Чувството дека сте повикани да реагирате на се е резултат на вашето претходно вклучување во туѓи проблеми. Инаку не ви пречи, но сега сте уморни. Не лутете се, размислете колку ваша одговорност има во сето ова.

БИК
Време е максимално да се посветите на своите обврски и да ги решите една по една. Финансиската состојба значително се подобрува, па затоа е вистинско време да ги расчистите долговите и заостанатите сметки пред да одите на шопинг.

БЛИЗНАЦИ
Вие сте полни со енергија што не знаете како да ја потрошите. Од некоја причина, не знаете како да ја користите вашата интуиција. Ќе ви биде полесно ако ја доверите вашата интимност на вашиот најдобар пријател, тоа е личноста која денес најдобро ќе ве разбере.

РАК
Вие не сте личност која сака големи промени. Соодветно на тоа, не уживате ниту да излегувате. Ако копнеете да ја напуштите куќата, тоа е затоа што некој од нив не му се допаѓа. Затоа, не бегајте од вашето семејство, туку обидете се да ги подобрите семејните односи.

ЛАВ
Презедовте обврски што не се во согласност со вашата природа. Се утешувате кога сето тоа го гледате како привремен проект кој, кога е завршен, носи нови можности. Ако партнерот е вклучен во сето ова, бидете внимателни, распределбата на улогите може да стане навика.

ДЕВИЦА
Наједноставните активности, кои, патем, бараат малку напор, денес се изведуваат со голема тешкотија. Не е лошо да размислите за одложување на сè за друг ден, ви претставуваат грч што не успеете да го надминете, ќе произведе грешки што се недозволени.

ВАГА
Ве мачи нетрпеливоста, станувате неподносливо напнатИ. Очекувате вести од кои зависи планот за идните активности. Не станува збор само за денес, туку на некој начин, за тоа што го одредува вашиот пат на долг рок.

ШКОРПИЈА
Не правете непријатели од луѓето од кои зависите. Напнатоста станува посложена, влегувате во конфликти со соработниците. Вашата кариера може да оди надолу, вложете напор и работете дополнително за да ја смирите напнатоста што владее.

СТРЕЛЕЦ
Пред вас е лекција во која треба да ги надминете колебливоста и несигурноста. Ова се одлики кои честопати ве спречуваат да постигнете поени дури и кога сте сигурни дека сте во право. Верувајте си, игнорирајте што мислат другите.

ЈАРЕЦ
Не ве држи место и имате доста работа за завршување. Вие не сте во можност да ги исполните сите обврски што може да предизвика целосен пад на енергијата и колапс. Прераспределете ги вашите капацитети и одложете сè што може да почека за подобар момент.

ВОДОЛИЈА
Денот го започнувате во добро расположение, исполнет со ентузијазам. Добрата вест и љубезноста на околината ве исполнуваат со оптимизам. Сепак, без оглед на доброто чувство што ве носи, бидете подготвени за можна непријатност што ве чека навечер.

РИБИ
Принудени сте да ги чувате туѓите тајни, и тоа е тешко за вас. Свесни сте дека решението за нечиј проблем е едноставно, но не сте во позиција да се мешате. Останете трпеливи, бидејќи дури и да зборувавте, никој не би ве сфатил сериозно.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Се жртвуваше да го спаси својот коњ од земјотресот – Хрватски државјанин стана вистински херој спасувајќи ги своите домашни миленици

Храна која не би требало да ја конзумирате со алкохол