in , ,

Цеца Ражнатовиќ за љубовниот живот: „Не бев сама во текот на овие 20 години“

Цеца Ражнатовиќ во емисијата „Сценарио“  на курир.рс ги сумираше впечатоците од 2020та година, зборуваше за децата, внукот, односот со снаата Богдана Ражнатовиќ, но и за нејзината најголема љубов – Жељко Аркан Ражнатовиќ.

„Не го уништив јас бракот па да се каам, Жељко ми беше одземен од раце, се надевам дека ќе ми се случи некој кој ќе го сакам со сето свое срце – изјави Цеца и продолжи:

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ/КУРИР.РС

„Децата отсекогаш ми беа поддршка, и тие не сакаат да бидам сама. Едноставно, сами правиме избор. Не бев сама сите овие 20 години, но не го експонирав тој дел од животот, но имав долги периоди на осаменост.  Најдолго бев сама две ипол години. Не е среќа само да имате партнер, не сум жена која по секоја цена ќе биде со некој, подобро сам отколку со било кој. Никогаш не сум осамена, имам прекрасно семејство. Јас не сум жена што може механички да биде со некој, јас сум крајно емотивна, ми треба некој што ќе ми биде пријател, во својата куќа и без шминка, во пижами, мораш да ме сакаш онаква каква што сум“, изјави Цеца и објасни како го запознала мажот со кој била блиска.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ/КУРИР.РС

„Жените од јавна сцена тешко стапуваат во контакт со луѓето. Мене некој може да ме запознае преку пријатели, не можам туку –така да влезам во некој однос,  луѓето се подготвени на се и сешто, немам луксуз да се играм со својот живот, како да знам кои им се намерите? Секогаш бев внимателна, човек мора да мисли на се’, не постојам само јас“, изјави Цеца и продолжи:

„ Физичкиот изглед привлекува внимание, но подоцна гледате дали има хемија, дали се разбирате, дали се забавувате, сè се врти околу хемијата меѓу луѓето. Не е важно дали е постар или помлад – изјавил пејачката.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ/КУРИР.РС

На прашањето дали моментално има некој покрај себе, Цеца вели:

„Што и да сум, не би кажала. Не сакам јавно да зборувам за тоа, сакам да го зачувам за себе, тоа го правам за мене и моите емотивни потреби. Јас не сум жена на која треба да и прават друштво по секоја цена. Јас овие години се трудев нешто да биде само мое, но ако се случи, не сакам да се развлекува по медиумите“, вели Ражнатовиќ.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Јелена Карлеуша ја покажа и својата нежна страна: „Ова е апсолутна љубов“

Елена Ристеска ме блокна на Инстаграм