in

Кој ден ќе биде најсреќен за секој знак во 2021 година?

На прагот на 2021 година, можеме да очекуваме многу нови среќни денови. Иако постојат техники и начини кои можат да го направат секој ден посебен и радосен, астролозите истакнуваат дека одредени денови во 2021 година ќе ни донесат најголема среќа.

Годишниот хороскоп за 2021 година предвидува дека ќе бидат вљубени две мистични планети – Венера и Меркур. Сепак, важно е да се фокусирате на спојот на најсреќните, а тоа се Јупитер и Венера.

Венера е планета на љубовта и изобилството, а во 2021 година може да ни донесе многу радост, убави моменти, љубов и сензуални задоволства. Од друга страна, Јупитер ја отвора вратата за среќа, аспирации и нови можности.

Овен – најсреќен ден е 26 март
Кога планетата на љубовта Венера се усогласува со Сонцето, нѐ чека магијата на романтиката и возбудата за нов почеток. На овој ден, желбата за која Овенот сонуваше – ќе се оствари – особено кога станува збор за љубовта. Сонцето и Венера ќе останат во вашиот знак овој период, затоа ве чека пријатно романтично патување и голема шанса да ги почувствувате пеперутките во стомакот.

Бик – најсреќен ден е 17 јануари
Уран, планетата на промените, патува низ вашиот знак до 2021 година и ви носи будење и инспирација. Во јануари, квадратот помеѓу Јупитер и Уран ќе ви донесе пресврт во професионалниот живот. Вашата мотивација и амбиција се зголемуваат, но мора да бидете трпеливи за да ги видите првите резултати од вашата работа.

Близнаци – најсреќен ден е 31 мај
Во астрологијата, Северниот месечев јазол ја претставува нашата судбина и насоката во која се движи иднината, а на 31 мај, формира спој со Сонцето, кое во тој момент е во знакот на Близнаци. Ќе ви донесе среќа и самодоверба, но исто така ќе ве охрабри да ги направите вистинските чекори кон вашата подобра судбина.

Рак – најсреќен ден е 23 јуни
Тригонот помеѓу Јупитер и Сонцето во вашиот знак ви носи посебен стимул на среќа. Ова е најхармоничен аспект за вашиот знак и ќе бидете оптимисти и полни со надеж. На истиот ден, ќе се случи тригонот на Венера и Нептун, па ве чека романтична магична прашина, која ќе ве охрабри да фантазирате и да се отворите за љубов. Од друга страна, Јупитер ја отвора вратата за среќа, аспирации и нови можности.

Лав – најсреќен ден е 13 јули
Планетата на љубовта Венера и планетата на моќта Марс се усогласуваат еднаш во две години, а во 2021 година тоа се случува во вашиот знак. Овој уникатен аспект ви носи нова креативна енергија кога станува збор за работата и нов и среќен емотивен циклус во убовта. Ве очекуваат инспирација и романтична аспирација. Искористете го овој период за да ги остварите најголемите желби.

Девица – најсреќен ден е 12 јули
Среќната планета Јупитер ќе влезе во знакот на Риби двапати оваа година, ќе ја запали вашата љубовна куќа и ќе запали прекрасни искри во емотивната врска. Ова ќе биде одлична можност да ги решите сите предизвици во романтичната врска. Љубовта ќе ве однесе на нови височини и чувства, а врвот на среќата ве чека на 13 јули, кога Меркур создава тригон со Јупитер.

Вага – најсреќен ден е 6 септември
Вие сте романтичен знак на Зодијакот, фантазирате, сонувате, имате око за естетика и луксуз, а тоа се интензивира на 6 септември. Тригонот на Јупитер и Венера ви носи љубовна приказна со епски размери, но исто така ве охрабрува да ги остварите деловните амбиции.

Скорпија – најсреќен ден е 17 ноември
Вашата владејачка планета Плутон на 17 ноември ќе се усогласи со Сонцето во вашиот знак што ви носи голема моќ, драги Скорпии. Сè негативно, вашата болка и лошите искуства ќе ги претворите во желба да се борите и да успеете. Огнениот Марс во вашиот знак создава секстил со романтичната Венера и ви носи зголемени емоции и страсти.

Стрелец – најсреќен ден е 21 мај
За време на пролетта, вашата владејачка планета Јупитер ќе се пресели во сонувачкиот знак Риби и ќе го осветли вашиот емотивен живот. На 21 мај, само една недела откако Јупитер ќе помине низ вашиот знак, ќе имате поттик да ги остварите љубовните желби затоа што Меркур и Венера ќе влијаат на подобрената комуникација во вашата партнерска куќа. Моќниот аспект на тригоноот на Венера и Сатурн ќе се случи на истиот ден и ќе ви обезбеди трајна сила на вашите емотивни односи, но исто така ќе ве натера да се претставите на најдобар начин.

Јарец – најсреќен ден е 23 август
Иако вашата владејачка планета Сатурн не е позната по тоа што носи среќа, кога ќе се усогласи со Венера во хармоничен триум, тоа ќе ја активира вашата куќа на кариера и успех. Ве очекуваат успех на работа и солидна позиција. Зголемената креативност ви помага да создадете патека што ќе ве наведе да ги постигнете своите најголеми амбиции. Ова е ден на одлични можности и средби, затоа направете неколку важни потези и само напред!

Водолија – најсреќен ден е 11 февруари
Ова е исклучително моќен ден, исполнет со разни можности. Младата Месечина ви помага да ја фрлите „старата кожа“ и целосно да ги прифатите промените и новиот животен циклус. Среќните планети, Венера и Јупитер создаваат спој во вашиот хороскопски знак на истиот ден со младата Месечина. Пред вас е период на љубов, изобилство, луксуз и задоволство. Убави можности и радосни можности ве очекуваат на секој агол.

Риби – најсреќен ден е 21 јуни
Со експанзивниот Јупитер кој доаѓа на вашиот знак двапати оваа година, може да сметате дека 2021 година е дефинитивно ваша година. Среќата и изобилството се пред вас, но на 21 јуни ќе почувствувате прекрасно влијание на водниот тригон меѓу љубовнатаВенера и сонливиот Нептун. Бидејќи Нептун е вашата владејачка планета и моментално е во вашиот знак и спојот на Венера и Месечината, ве чека одличен ден за флертување, нови љубови, креативност, идеи и проширување на вашите хоризонти. Ниту еден сон не е недостижен, па оставете ги вашите чувства да ве освојат и посегнете по ѕвездите.

Извор: Кајгана

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Погледнете го првиот 5 минутен Гејмплеј од Hitmen 3

Ова се најчестите имиња во Македонија во 2020 година