in , ,

Многумина тврдат дека Тамара и Миа наликуваат една на друга, а еве колку карактерно се слични (видео)

Така, неодамна Костова на „Инстаграм стори“ објави фотографија со Тамара облечени во исто, па нивните следбеници можеа да забележат дека навистина си личат.

Многумина тврдат дека некогашната македонската водителка, Миа Костова си личи со македонската пејачка Тамара Тодевкса, но и со српската пејачка Наташа Беквалац.

Така, неодамна Костова на „Инстаграм стори“ објави фотографија со Тамара облечени во исто, па нивните следбеници можеа да забележат дека навистина си личат.

Меѓутоа, Миа на својот „Јутуб“ објави видео под наслов „Колку сме слични јас и Тамара“.

Во видеото двете познати дами одговараат на исти прашања, па открија колку се карактерно слични и кои работи им се заеднички.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ/МИА КОСТОВА

Тие открија колку се високи, какви деца биле како мали, дали повеќе сакаат син или ќерка, дали имаат трема од јавни настапи, дали се повеќе за романтична вечер или диско, што ги вади од кожа, дали простуваат лесно…..

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ/МИА КОСТОВА

На некои од прашањата имаат ист одговор, а на некој различен.

Кои работи им се заеднички на Костова и Тодевска погледнете во видеото подолу.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Пеењето го подобрува здравјето – А сега постои и доказ за тоа

Наградата за најуспешен ѓраганин на градот Велес му припадна на Филип Иванов