in ,

Еве како да ја одржите права косата кога сте изложени на дожд

За да ја одржат косата исправена, многумина користат спреј против пукање пред да ја чешлаат косата.

Доколку сакате да и дадете волумен на косата што претходно сте ја чешлале или сте ја исправиле со исправувач за коса, можете да користите спреј откако ќе заврши процесот на зацрвстувањето на косата. Покрај тоа, можете да користите шампони кои ја исправаат косата пред да се исушат.

Што се однесува до витканата коса, решението е исто така едноставно: регенератор за коса. Нанесете го средството на влажна коса и обликувајте ја, така што вашата фризура ќе трае дури и при влажно време.

Извор: попара.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Хурем Султан го покажа трудничкото стомаче: „Изгледаш како божица“ (фото)

Не е лесно да си ѕвезда на социјалните мрежи и гангстер во исто време