in , , , ,

Фризерка објаснува како да ја миете косата за да биде како од салон

@amy.does.some.hair

♬ Saturday Night - Radio Edit - Whigfield

(ВИДЕО) Видео кое стана вирален хит. Професионално измиената коса е поинаква отколку онаа во домашни услови, но сега Ејми ги донесува клучните совети со кои е лесно да го имитирате фризерското миење на коса.

Нејзиното видео на ТикТок стана вирален хит во кое детално објаснува како и што да правите со косата кога е потребно детално миење.

-Треба да се фокусирате на скалпот и детално да го измиење затоа што на него се собира маснотија и нечистотии па поради тоа коренот не дише.

-Регенераторот е обавезен, но пред тоа исцедете ја водата од косата, колку повеќе толку подобро затоа што на тој начин формулата подобро би ја завршила својата работа.

@amy.does.some.hair

How to wash your hair like a pro ##hairwashday ##hairtips ##hairtutorial ##hairdresserreacts ##haircare ##fyp

♬ Saturday Night – Radio Edit – Whigfield
@amy.does.some.hair

Reply to @bbriiony Guys, this is a brilliant point but it didn’t make the edit ##hairtips ##hairwashday ##haircare ##hairdresserreacts ##fyp

♬ 1,2,3,4 ( One, Two, Three, Four ) [Fun Elektro Mix] – Funbeat

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0

Необичен планински објект во Словачка кој изгледа како од друга планета

Вака изледа домот на Здравко Чолиќ за новогодишните празници (фото)