in , ,

Пред 28 години ја глумеше мајката на Кевин во филмот „Сам дома“, а вака изгледа сега на 64 години

Актерката Кетрин О’ Хара, кои сите ја паметат по улогата на Кејт Мекалистер, денс има 64 години.

Во еден од најпопуларните филмски серијали на сите времиња „Сам дома“, главната улога во првите два дела ја играше актерот Меколи Калкин, кој го глумеше детето Кевин Мекалистер.

Неговата мајка ја играше Кетрин О’ Хара, која пред 28 години се појави во овој филм со црвена боја на косата. Она што е интересно е дека Кетрин не била задоволна од својата глума во филмот, пред се од начинот на кој нејзиниот лик се грижи за синот.

За да ја исфрли грижата, ги натерала продуцентите да снимаат уште неколку дополнителни сцени.

Актерката се уште активно се занимава со глума, а пред неколку дена се појави на фестивалот „Vulture“ во Лос Анџелес каде позираше пред фото-репортерите.

Инаку, Кетрин и ден денс Меколи Калкин во вистинскиот живот ја нарекува мајка.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дали знаете зошто баш црвената и зелената се главни празнични бои?

Мажите се најсреќни покрај жените кои постојано дрдорат