in , ,

Вака изгледаа годинава за Божиќ домовите на Меси и Роналдо (ФОТО)

Големиот празник го слават и најдобрите светски фудбалери Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Двете фудбалски ѕвезди овој необичен Божик пооради панде,мијата го слават во најтесниот круг на семејството.

Лео и Кристијано за таа прилика во своите домови дури и позираат со своите најмили облечени во идентчна облека крај новогодишната елка.

Двете големи ѕвезди на социјалните мрежи објавија фотки со кои на своите фанови им ги честитаат Божик и новогодишните празници.

Некој од светските фудбалски ѕвезди наместо со семејството божиќната фотка ја направија со освоените трофеи , како што е случајот со капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Вака Тамара Тодевска се штити од коронавирусот: „Можеби изгледам смешно…“ (фото)

‘Ржан леб со карамелизиран кромид: Љубов на прв залак