in , ,

Елена Ристеска слави полнолетство на професионален план: „Вредеше поради вас обожаватели мои“

https://vistina.com.mk/radio-mileva/elena-risteska-slavi-polnoletstvo-na-profesionalen-plan-vredeshe-poradi-vas-obozavateli-moi/

Елена Ристеска е една од најпознатите пејачки на македонската естрадна сцена. Пејачката зад себе има долгогодишна музичка кариера со многубројни хитови. Иако веќе подолго време нема снимено ново музичко парче, љубителите на нејзината музика се’ уште ги слушат нејзините стари хитови.

Таа своите први чекори во музиката ги прави во раните школски денови, а во 1996 година започнува да пее во училишниот хор.

Елена официјално и стана позната на македонската публика со победата на музичкото талент шоу – „Плеј – Потрага по ѕвезди“.

Oтогаш започнува нејзиниот музички пат и кариера во Македонија. Таа го снимаше својот деби сингл „Она другото“ , а потоа го снима и својот прв албум насловен како „Ден и ноќ“.

Продолженијето ќе го најдете на наредниот линк: Елена Ристеска слави полнолетство на професионален план

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Американец отвори ресторан во кој им плаќа на луѓето за да јадат

Му се исполни голема желба: Eве со кој Бред Пит ќе го помине Божиќ