Вечешката женска музичка група Тхе Чикс приготвија и подарија 60 пакетчиња


Девојките од познатата музичка велешка група Тхе Чикс во соработка со пасторот на Евангелска Велешка црква Филип Иванов донираа и приготвиа 60 пакетчиња за децата со Целебрална парализа а и социјално загрозени семејства. Погледнете ја фејсбук објавата испод:

За дечиња со церебрална парализа и социјално загрозени семејства, 60 пакетчиња и многу љубов од нас ❤ Благодариме до @filip ivanov за соработката во ова предновогодишно изненадување ?

Posted by Девојките – The Chicks on Понеделник, 21 декември 2020
Previous Новогодишна магија: Ѕирнете го празничниот амбиент во домот на Лила (фото)
Next СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 ДЕКЕМВРИ 2020 ГОДИНА

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *