in , ,

Богата трпеза: Погледнете како познатите го прославија Св.Никола (фото)

Бројни познати личности вчера (19.12.2020) го прославија празникот Свети Никола.

Судејќи според она што може да се види на социјалните мрежи, славните славеа слава во семејниот круг, без голем број на луѓе и прослави, како што беше случај во претходните години.

Пејачката Зорица Брунцлик им честиташе на сите кои го слават Свети Никола покажувајќи ја празничната трпеза.

-На сите кои денес го слават Св. Никола, среќна слава, па и на нас. Прославете во кругот на семејството. Бог ќе даде подобро следната година – напиша Зорица во описот на фотографијата што ја објави на Инстаграм.

Повеќе можете да погледнете на наредниот линк: Богата трпеза

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Откриена мистеријата за најосамената куќа на светот

Посна баклава со суви сливи