in , , ,

Снежни врнежи што го срушија рекордот го натрупаа Бингемтон, Њујорк и еве во што се разбудија луѓето (90 слики)

0

Светот изгледа совршен барем за момент кога ќе седнете покрај огништето, слушајќи ја „Let It Snow!“ На Френк Синатра! Нека врне снег! Нека падне снег! ”, Целосно за Божиќниот дух што ве враќа во сеќавањата од детството. Но, како што велат тие, внимавајте што сакате, затоа што навистина може да добиете (мало малку) премногу снежно добро.

Исто како што се случи во Бингемтон, Њујорк, каде за само шест часа падна неверојатни 20,5 инчи снег, закопајќи го градот под 41 инч снег. Така, во четвртокот наутро, околу 6 часот и 40 минути, жителите се разбудија за да сфатат дека ќе треба да се ископаат со машина за чистење снег, чистач или лопата.

Снежното невреме се вели дека е соборувач на рекорди, со второто најголемо од 35,3 инчи документирано пред три години, во март 2017 година. Градот Jорк исто така беше погоден од силни снежни врнежи преку ноќ, со 10 инчи паѓање во Централ парк до 8 часот наутро, според до Националната метеоролошка служба.

Во меѓувреме, други држави како Вермонт и Пенсилванија наврнаа повеќе од 40 инчи, а во северниот дел на државата достигна 43 инчи. Па да, се чини дека може да добиете премногу добра работа, мислам, снег.

Сликите погледнете ги на наредниот линк: Снежни врнежи

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Новата величенствена палата на Владимир Путин вредна 225 милиони евра

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 19 и 20 ДЕКЕМВРИ 2020 ГОДИНА