in ,

Ѕирнете во новогодишниот амбиент во домот на Даниел Кајмакоски во Белград (фото)

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски пред повеќе од една година се пресели во соседна Србија.

Тој отаму е активена на музичка сцена, заедно со својот бенд настапуваше низ регионот, учествуваше во музички шоуа меѓу кое и „Твоето лице звучи познато“ во кое и ја однесе победата.

Кајмакоски не е премногу активен на социјалните мрежи и секојдневно да објавува за актуелните случувања во неговиот живот.

Кога станува збор за неговиот приватен живот, го крие како „змија нозе“, па многу ретко открива детали од истиот.

Сепак, наскоро наближува Нова година и новогодишните празници, па јавните личности покажаа како изгледаат нивните домови во новогодишно руво.

Меѓу нив и Даниел Кајмакоски. Тој во кусите приказни на Инстаграм ја покажа украсена елка и новогодишните декорации кои се дел од неговиот дом во Белград.

ФОТО: ИНСТАГРАМ/ДАНИЕЛ КАЈМАКОСКИ

Остануваат уште помалку од две недели до Нова година, а која е следната личност која ќе покаже домот во новогодишен амбиент останува да видиме.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ДОМА СО ЛЕА: Како Зазе и Мајка и прават колачи

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 ДЕКЕМВРИ 2020 ГОДИНА