in , ,

Александар Јосифовски растури во „Ѕвездите на Гранд“, а посебен коментар доби од Карлеуша: „Овој кандидат пее како од ЦД“ (видео)

сија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и македонскиот кандидат Александар Јосифовиски од Охрид.

Александар е под менторство на Ѓорѓе Давид со кој заедно се подготвуваа за неговите изведби.

Јосифовски се најде во дуел со Бошко Николиќ од Сурчин.

Македонецот се претстави со песните „Црна дама“ и „Битанга и принцеза“, додека Бошко се претстави со две народни песни „А некад је долазила стално“ и „Ти мене не волиш“.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ/ЅВЕЗДЕГРАНДА

Двајцата кандидати ги освоија сите шест гласови што значи дека директно поминаа во следниот круг.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ/ЅВЕЗДЕГРАНДА

Жирито имаше пофални зборови за Јосифовски.

„Tи од круг во круг бираш се’ потешки песни. Треба да постои посебен круг во кој ќе се натрпеваруваат кандидатите со најтешки песни.Неприродно е тој да биде во ист ќош како со некој кој пее песничка и ќе помине на среќа. Ова е кандидат кој вечерва звучеше како од албум, како да сме пуштиле ЦД“, истакна Карлеуша.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЈУТУБ/ЅВЕЗДЕГРАНДА

Убави зборови имаше и Марија Шерифовиќ:

„Баш беше по мој вкус. Се направи како што треба. И ова некаде е мерка. Како се однесувап, се’, се’ ми беше топ“, истакна Шерифовиќ.

Неговиот настап може да го погледнете на видеото подолу на 1: 56: 30.

https://youtu.be/-Xokf9DtBSY

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Изненадување: Лила го прекина снимањето на „Брза кујна“ (фото)

Децата родени во јануари имаат поголеми шанси да бидат успешни