in ,

Женски грешки што доведуваат до раскинување

Секој повремено се сопнува. Но, постојат и работи кои ако ги правите премногу често, може да имаат ефект да ве остават сами и со скршено срце. Да се ​​биде во врска не значи само пеперутки во стомакот и размена на нежност. Ова може да биде многу тешко. И големи се шансите момчето да посака раскинување со вас поради овие причини:

Престанавте да се депилирате

Колку пати помислувате на влакната на нозете и оние под пазувите и велите: „О, само ќе ги пуштам да заминат уште еден ден“. За повеќето мажи, тоа е одбивно. Повремено, сите жени го одложуваат, но кога конечно ќе го сторат тоа и ќе го стават кремот на нозе, тие стануваат и попривлечни за себе. Замислете како е тоа за мажите.

Престанавте да се средувате

Ако мажите би избрале облека за жени, изборот веројатно нема да падне на тренерки и големи маици. Веројатно се сеќавате на сите секси комбинации со кои го освоивте, а и тој се сеќава на нив. Затоа, од време на време, изненадете го.

Премногу сте блиски со неговата мајка

Убаво е да се согласуваме со неговата мајка и е повеќе од пожелно. Но, не се приближувајте многу.

Споделувате хорор приказни од тоалетот

Можеби ќе мочате покрај отворена врата и тоа е добро ако сте обајцата. Но, повлечете линија таму. Не мора да му ги објаснувате деталите …

На пријателите им кажувате само лоши работи за него

Каков идиот!, Губитник!, Се некои од работите што ги споделувате со вашите пријатели додека го опишувате вашиот сакан … Но, ако само им го кажете тоа, тие ќе мислат само на најлошото од него!  Покрај тоа, ако секогаш зборите негативно, тоа може да ја уништи вашата врска.

Престанавте да вечерате заедно

Тоа не е секогаш можно. Но, кога можете, купувајте намирници заедно и подготвувајте оброци. Тоа е една од „оние“ работи во врска и е многу подобра од мрморењето „Вечерата е во фрижидер“.

Го оставате интернетот да стои помеѓу вас

Друга жена или друг маж беше заменет со телефони, компјутери … Колку пати сте седнале на каучот до вашата мила без да разменувате збор, затоа што сте премногу зафатени со проверка на Фејсбук и Твитер? Прстите треба да истражуваат други работи!

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кристални чевли за современи Пепелашки – Amina Muaddi создаде колекција за дамите кои сакаат да се чувствуваат како принцези

Уклучете се на Cyberpunk 2077 во живо стримот на Азирус Гејминг