in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11 ДЕКЕМВРИ 2020 ГОДИНА

ОВЕН
Вие не сте личност која сака да изигрува маченик, како и да е, потребно е да размислете за потактичен пристап и да ги регрупирате вашите сили за да избегнете да бидете обвинети за грешките кои немаат никаква врска со вас. Држете се понастрана од проблеми со правото.

БИК
Не треба да ги отворате сите свои карти воеднаш, се наоѓате во цврста позиција. На работното место можете да постигнете се што посакувате со помош на вашиот шарм а тоа ќе ви помогне да ги надминете и вашите ривали. Вашиот партнер ќе биде импресиониран од вашата ангажираност, не доволувајте помали проблеми да ви го одвлекуваат вниманието.

БЛИЗНАЦИ
Днес месечината ви донесува јасност и светлина, а тоа ќе ви помогне да имате емоционална предност во однос на другите луѓе. Никој нема да може да ве измами и да игра подмолни игри со вас, ќе го имате задоволството да ги откривате пред да успеат.

РАК
Нема да сакате да ги сподалувате убавите нешта кои ви се случуваат но морате да знаете дека некои луѓе вистински заслужуваат награда. Вашата емоционална ситуација е доста комплицирана но тоа не е вина на другите. Ќе имате голема одговорност и ќе морате да бидете попонизни.

ЛАВ
Ќе морате да ги одложите вашите планови за наредните дена затоа што моментално ќе бидете посветени на други поважни нешта. Можно е да се соочите со некои финансиски проблеми, но не грижете се затоа што материјална помош пристигнува кај вас. Ќе морате да се потрепте на вашето добро расудување.

ДЕВИЦА
Во вашиот дом можно е да има некоја расправија, но ќе биде брзо разрешена. Ќе имате многу малку време за да се посветите на вашата работа и правењето тактика во извршувањето на работните обврски. Вистинското пршање е што да направите за да успеете да се справите со сите работи одеднаш?

ВАГА
Вашата моќ на убедување сега е исклучително висока. Ги имате фактите на ваша страна, ќе ги збунувате другите и нема да им оставате простор да наоѓаат изговори или да се извлечат од ситуацијата. На љубовен план ќе дојдете до расветлување на некој проблем.

ШКОРПИЈА
Јупитер започнува блиска средба во вашиот знак и тоа ќе ви помогне сите нешта во вашиот живот полека да почнат да се подредуваат. Ќе имате подобрување. Шансите за нештата да се одвиваат во ваша корист се доста големи.

СТРЕЛЕЦ
Месечината ја осветлува вашата емотивна страна, ќе имате промени во начинот на кој ги гледате и доживувате нештата, ќе се „разбудите“ од некоја делузионалност. Тоа значи дека ќе ја имате целосната контрола врз сите важни нешта во вашиот живот. Ќе се чувствувате подобро од било кога.

ЈАРЕЦ
Денес е најдобро да ги зачувате некои нешта само за себе. Нема да добиете ништо доколку им кажете на другите луѓе за вашите планови и желби, зачувајте ја приватноста, не мора сите да знаат за вашите проблеми. Морате да чекате да дојде вистинското време кога ќе можете да ги споделите убавите вести со другите.

ВОДОЛИЈА
Ќе сакате да се дружите и да бидете опкружени со луѓе, тоа ќе ве исполнува и ќе ве прави среќни. Како и да е, некои луѓе ќе го подигнуваат вашиот моралл додека некои можеби и ќе направат да изгубите малку самодоверба, добро бирајте во какво опкружување се наоѓате.

РИБИ
Другите луѓе ќе очекуаат од вас да го покажете најдоброто од себе и да се справите со секоја ситуација. Како и да е, добро е да поводите грижа околу вашата емоционална стабилност, па добро избирајте ги вашите чекори. Морате да бидете целосно сигурни пред да направите чекор напред.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ловец на глави – Таргет Sweet Fisher

Благодарение на серијата „Круна“ – Повторно во тренд се 3 модни парчиња на принцезата Диана