in , ,

Колку е здраво честото сушење на косата?

Замислете да работите седум дена во неделата. Звучи како вистинска тортура? Истата работа е со вашата коса, и на неа, исто како и вас, и требаат „викенди и одмори“.

Дневното сушење предизвикува намалување на природната влажност на косата. Станува кршлива, сува и многу слаба. Ако ограничите фенирање три пати неделно и секогаш користите производи со термички термички протеински комплекс, ќе ја намалите сувоста на косата и ќе го зачувате нејзиниот сјај.

Плетенки, собрана коса, “опашка” и слични фризури исто така можат да бидат добар избор во оние денови кога ќе прескокнете миење и сушење на косата.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Зимска нега на усните – Што да правите кога се испукани?

И најдобрите грешат: Шеф Марк откри дека му се случува да згреши во готвењето и тоа само поради една клучна причина (видео)