И најдобрите грешат: Шеф Марк откри дека му се случува да згреши во готвењето и тоа само поради една клучна причина (видео)


Шеф Марк Де Јонг гледачите секој работен ден имаат можност да го гледаат годека ја презентира својата маестралност во готвењето во шоуто „Брза кујна“. Овој пат повторно беше на шоу, на истата фреквенција на телевизија Сител, но во шоуто „Магазин“.

Разговорот го водеше водителката Јелена Богојевиќ, а Марк во таа прилика зборуваше да доста детали од неговиот живот во Белгија и во Македонија во изминатите седум години откако е тука, зборуваше за бракот со неговата сопруга Василка, а секако неизбежна тема беше јадењето и готвењето.

Повеќе од натписот можете да најдете на наредниот линк: Шеф Марк откри

Извор: vistina.com.mk

Previous Колку е здраво честото сушење на косата?
Next 21 фотографији од проѕирни октоподи и други суштества слични на вонземјани од Ву Јунг-Сен

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *