in

Три хороскопски знаци кои најмногу се плашат да стапат во брак

Според астролозите, овие хороскопски знаци едноставно не се создадени за брак. Најтешко им е да им угодат луѓето, тешко се адаптираат и најдобро се чувствуваат кога се слободни.

Кои се тие хороскопски знаци:Близнаци

Сакаат да менуваат партнери и ова е главната причина зошто не сакаат да бидат во брак. Дури и кога ќе се одлучат на ваков чекор, ќе поднесат барање за развод при првата посериозна расправија со партнерот/партнерката.

Стрелец

Стрелецот смета дека со стапување во брак ќе ја изгуби слободата. Стрелците се независни, сакаат кратки врски и секогаш бираат авантура отколку врска.

Се плашат од сериозна врска. Ако и воопшто се одлучат за брак, Стрелците сакаат партнер кој не е љубоморен бидејќи само на тој начин можат да функционираат во брак/врска.Лав

Лавот сака да ужива во младоста, да се фокусира на себе и на своите потреби за да има спокојна старост.

Тие не веруваат во брак, лесно им здосадува сè. За нив не постои осаменост туку слобода.

Извор: kajgana.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Каролина Гочева од Битола во Преспа: Пејачката на тура низ Македонија со посебно друштво (фото)

ВИДЕО: Најдобрата битбокс изведба во историјата