in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 ДЕКЕМВРИ 2020 ГОДИНА

ОВЕН
Вашата мирна ментална состојба може да биде прекината поради нечија недоверба. Ќе бидете испрашувани и ќе треба да ја кажете вистината. На професионален план се чувствувате како да се наоѓате во арена и постојано се натпреварувате со другите. Некој ваш близок ќе открие некој ваш план.

БИК
Сега е вистинско време за да превземете смели чекори, немојте да се двоумите и да се плашите. Превземањето акција е клучно и пред вас ќе отвори нови можности. Среќата е на ваша страна и треба да го искористите добро овој перидо. Исто така треба да се преиспитате себеси за старите врски.

БЛИЗНАЦИ
Постои тензија во врската со некоја личност во вашиот живот и тоа наскоро може да излезе од контрола. Треба да ја слушнете и другата страна на приказната. Немојте да дозволувате да бидете потчинети на другите. Ќе морате да донесете некоја важна одлука, ќе треба да делувате корисно.

РАК
Ќе работите напорно и резултатите ќе се исплатат. Сега не е вистинсков време за одмор нити за опуштање. Денот ќе ви донесе доста неисполнети обврски кои ќе мораат да бидат завршени во најкраток можен рок. Вашата смисла за хумор секогаш ги расположува другите.

ЛАВ
Пред вас се отвора нов пат на кој можеби ќе ги доживеете највозбудливите нешта до сега. Некои Лавови можеби ќе се заљубат. Доколку направите некои промени во вашите импулси и однесување ќе постигнете подобри резултати. Посвете ни сте на вашите интелектуални цели и развивате артистична страст.

ДЕВИЦА
Избегнете да бидете оптоварувани со непотребни работи кои не ви се корисни, наместо тоа исполнете го вашето време со обврски кои можат да ви донесат напредок. Ќе ја насочите вашата енергија на вашата работа и ќе сакате да ги координирате вашите планови на начин што ќе донесе подобри резултати.

ВАГА
Ќе посветите големо внимание на деталите. Можно е да бидете дел од некој план и ќе биде потребно да ги споделите вашите размислувања кои можеби нема да се поклопат со оние на другите, но тоа нека не ве обесхрабрува. Вашата креативност ќе ве однесе на врвот.

ШКОРПИЈА
Ќе имате неочекувани промени на пофесионален и личен план. Тоа ќе ве остави загрижени и несигурни. Немојте да се плашите и да бидете под стрес. Обидете се да бидете спонтани и да им препуштите на тие промени да донесат добри нешта. Некој ќе ве направи несреќни и вие ќе барате причина за нивното однесување.

СТРЕЛЕЦ
Оние кои се занимваат со приватен бизнис ќе остварат добри резултати и профит. Некои инвестиции кои сте ги направиле во минатото ќе ви бидат исплатени. Стојте понастрана од кавги и расправии затоа што вината може да биде ставена врз вас. На приватен план партнерот очекува да го поддржите во врска со некои негови планови.

ЈАРЕЦ
Вие сте личност која секогаш го извлекува најдоброто од секоја ситуација. Ќе успеете да донесете некоја тешка одлука без многу размислување и сето тоа ќе се одвива во најдобар тек. Немојте да дозволите туѓото мислење да ве одврати од вистинскиот пат по кој чекорите, оставете што зборуваат другите.

ВОДОЛИЈА
Денес ќе чувствувате променливо расположение. Потребно е да бидете внимателни кога се расправате со чувствителни луѓе. Сега не е вистинско време за конфорнтации. Потребно е да донесете некоја важна одлука. Ќе се чувствувате непријатно во некоја ситуација која нема да можете да ја избегнете. На крајот тоа ќе се одвива позитивно врз вас.

РИБИ
Ќе бидете во друштво на личност која е доста забавна. Денот ќе помине побрзо отколку што сте очекувале и ќе бидете воодушевени од одличната комуникација која ќе ја имате со таа личност. Ќе научите и многу нови интересни нешта. Направете некој план за дружба со семејството, тоа ќе ви годи на сите.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

После Аркан, само него јавно го покажа: Како изгледа денес бившото момче на Цеца Ражнатовиќ и со што се занимава? (ФОТО)

Суперхрана – Печурките го чуваат здравјето на мозокот