in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 ДЕКЕМВРИ 2020 ГОДИНА

ОВЕН
Ќе организирате семеен собир за да се видите со вашите најсакани. Прилично сте зафатени со обврски. Ве очекуваат добри вести во врска со некоја инвестицила или образование. Избегнувајте да ги сфаќате проблемите премногу несериозно некои од нив треба да бидат разгледани подлабоко.

БИК
Поседувате доста изразена креативност и тоа ве придвижува напред и ве носи на патот до успехот. Останете со отворено срце и дозволете им на вашите чувства да ве водат. Останете отворени и искрени. Доколку сте сингл, ќе привлечете внимание на некоја личност со вашиот начин на размислување.

БЛИЗНАЦИ
Инстинктите ве водат и треба да им верувате. Дури и ако сите околу вас не се согласуваат со вашиот пат, треба да продолжите да чекорите и да верувате во себе. Можеби ќе треба да донесете некоја важна одлука но наскоро ќе бидете наградени. Нови можности пристигнуваат на вашиот пат.

РАК
Некоја ситуација ќе ве изваде од такт и ќе морате да реагирате веднаш и активно. Можно е да наидете на потешкотии но сето тоа ќе успеете да го решите на најдобар начин. Можеби ќе морате да се поставите себеси малку построго, но не грижете се кризата ќе биде надмината.

ЛАВ
Имате некои нерешени проблеми со надредени на работното место кои чувствуваат горчина спрема вас поради некој стар проблем. Ова може да ве загрижува и да ве спречува да делувате нормално. Сега е вистинско време да ја поправите ситуацијата. Во домот ве очекува голем ентузијазам.

ДЕВИЦА
Подготвени сте да ја превземете вината за нечија грешка на некој ваш близок или личност која ви значи. Но морате да бидете подготвени и на последиците. Постојат некои правни проблеми кои треба да бидат разрешени. Некој настан ќе доведе до промена во вашиот живот.

ВАГА
Можеби ќе треба да направите промена во вашите планови поради нешто непланирано кое ќе се случи одненадеж. Некои Ваги ги очекува патување. Сега не сте баш расположени за уживање и опуштање затоа што имате премногу незавршени обврски. Ќе ги подмирите несогласувањата со некоја драга личност.

ШКОРПИЈА
Треба да се однесувате пољубезно со вашите блиски и пријатели. Вашето арогантно однесување прави да чувствуваат непријатност и да се оддалечат од вас. Сега е вистинско време да почнете да ги анализирате вашите одлуки и да видите што можете да промените.

СТРЕЛЕЦ
Имате некои мислење во главата веќе долго време и го таите во себе, потребно е да го искажете и да дозволите на другите да сфатат дека не сте толку индиферентни а тоа ќе ја зголеми почитта спрема вас. Време е да се ослободите од некој стар товар.

ЈАРЕЦ
Некој во вашето опкружување се обидува да се натпреварува со вас. Смета дека сте премногу моќни и во вас гледа закана. Немојте да се доведувате себеси во комплицирани ситуации поради нечија несигурност, останете свесни за себеси и на вистинскиот пат. Избегнувајте да се грижите за непотребни нешта.

ВОДОЛИЈА
Имате способност да ги шармирате сите околу себе. Ќе успеете да импресионирате некоја личност со вашата грациозност. Сите околу вас ви се восхитуваат. Ова е вистински период за да се истакнете и да ја заслужите довербата на вашите соработници.

РИБИ
Вашата смиреност доведува другите да се сомневаат во вас. Некои мислат дека не сте искрени. Некоја личност е љубопитна за вашиот приватен живот и сака да знае дали сте слободни или во врска. Доколку сте сингл, тоа може да е одлична прилика.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 промени на навиките што ќе се случат по пандемија

Колку улогата на татко навистина ги менува мажите?