in , ,

Еве како изгледа домот на Тамара Тодевска во новогодишно руво (фото)

Социјалните мрежи сјајат во новогодишен амбиент, а останаа малкумина кои не се пофалија со празничната магија во својот дом.

Во време кога секојдневно слушаме и читаме за коронавирус преку сите медиумски гласила и на социјалните мрежи, промена со нешто убаво и тоа како ни е добредојдена.

Со доаѓањето на месец декември, на социјалните мрежи се повеќе може да ги видиме новогодишни декорации кои дури и само што светкаат ни носат некоја позитивна енергија, верба и надеж за поубаво утре.

И пејачката Тамара Тодевска на својот Инстаграм објави фотографија од новогодишниот амбиент во својот дом.

Може да се види прекрасната висока и бујна елка накитена со лампиони и разни други украси, но без еден важен елемент – сијаличките кои ги уништило мачето Ари кое од неодамна е во нивниот дом.

Нема сомнеж дека новогодишните елки во нашите домови придонесуваат за позитивна енергија која и тоа како ни е потребна на сите, а Тамара веројатно ќе си купи нови сијалички, но и нова играчка за мачето.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Отворен најдлабокиот базен на светот кој има и подводни пештери

СРЕЌЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 7 ДО 13 ДЕКЕМВРИ 2020 ГОДИНА