in ,

Дознајте ја тајната на самоуверените луѓе

Не ви се допаѓа вашиот изглед, често се чувствувате несреќни, не знаете ниту што е основа за градење самодоверба и се движите низ животот без вистински цели?

Да се ​​надеваме дека немате проблем со сето погоре, но дури и да го има тоа, има надеж и за вас.

Сакајте го своето тело
1. Носете облека што ги потенцира вашите квалитети и ги крие недостатоците (без оглед што носите, главната работа е да се чувствувате опуштено и безбедно додека го носите).

2. Забележете ги вашите адути.

3. Вежбајте – научете да уживате во движењето.

4. Побарајте совет за слабеење или управување со стресот од жени што ги познавате, а не од познати личности).
Научете да бидете среќни

5. Поставете неколку дневни приоритети – нема да извршите сè совршено, но ако се фокусирате на двете најважни цели на денот, ќе бидете задоволни што сте ја направиле најважната работа.

6. Наградете се со ситници.
Направете нешто убаво за себе барем еднаш неделно. Почастете се со маникир, фризура, масажа, нова книга

7. Размислете за смислата на вашиот живот.
Кога и зошто живееш? Бидете искрени со себе и ако не сте задоволни со одговорот, направете нешто во врска со тоа.
Изградете ги темелите на самодовербата

8. Препознајте ги добрите работи во вашиот живот и споделете ги со другите.
Не треба да се фалите, туку да ги потенцирате позитивните искуства што ги имате и луѓето ќе бидат привлечени од вашиот ентузијазам, а тоа ја зголемува самодовербата.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 ДЕКЕМВРИ 2020 ГОДИНА

Археолог тврди дека ја пронашол куќата на Исус Христос во Назарет