Елена Ристеска: „Животот е мојата најголема инспирација“


Елена Ристеска важи за една од подобрите македонски пејачки, а својата популарност ја стекна со песната „Нинанајна“ на „Евровизија“.

Меѓутоа, од неодамна пеењето и е втор план и повеќе се посвети на нејзината козметички линија „ERA Cosmetics“.

Пејачката во интервју за „Сарајевска сехара“ проговори за својата кариера, идните планови, за музиката, како и за својата козметички линија.

Кој беше Вашиот најголем сон кога бевте девојче и дали ви се исполни?

„Мојот најголем сон веќе се оствари, да бидам успешна пејачка. По скоро 20 години музичка кариера, остварив уште еден мој долгорочен сон, а тоа е да имам свој бренд за козметика, кој го нареков „Ера козметика“. Имам среќа што Бог ме сака, па се надевам дека ќе ми помогне да остварам други соништа што ги сонувам со отворени очи“.

Повеќе од натписот можете да најдете на наредниот линк: Елена Ристеска: „Животот е мојата најголема инспирација“

Извор: vistina.com.mk

Previous Зошто мачките ве чекаат на врата кога ќе се вратите дома?
Next Десерт на денот: Колачиња од само 3 состојки