Десерт на денот: Колачиња од само 3 состојки


Предлог за брз, лесен и вкусен десерт за колачиња со нутела.

Потребни состојки:

3 банани

225 г нутела

90 г какао

Начин на подготовка:

Изгмечете ги бананите со вилушка и додајте нутела и какао во прав. Откако смесата ќе се соедини, ставете во тава, рамномерно распоредете ја смесата и печете на 180 степени, околу 30 минути.

Извор: kajgana.com

Previous Елена Ристеска: „Животот е мојата најголема инспирација“
Next Не е само за добар изглед: Зошто физичката активност е важна?

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *