in ,

10 здрави причини поради кои треба да јадете банани

Бананата на многу луѓе им е омилено овошје а децата ја обожават. Речиси секој од нас посегнува по банана која ќе остане без енергија во текот на денот и кога ќе помисли дека му паднал шеќерот. Бананите се богати со калиум, влакна, витамин Ц и Б6, содржат три природни шеќери – сахароза, фруктоза и глукоза – и влакна поради што се совршени за моментално подигнување на енергијата.

Ова се 10 здрави причини поради кои треба да јадете банани.

Повеќе од натписот можете да видите на наредниот линк: 10 здрави причини поради кои треба да јадете банани

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Андреј и Панчо од „ДНК“ открија зошто не се дружат приватно (видео)

Нешто во врска со мојот микс на песната: Tose Proeski – Angel Si Ti