in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 ДЕКЕМВРИ 2020 ГОДИНА

ОВЕН
Месечинта ви најавува дека сега ја имате потребната сила да успеете да се справите со сите дневни задачи и непријатности. Внимателни сте а тоа ќе ви помогне да ги надминете потешкотиите и да ги смирите конфликтите. Ќе успеете да ги убедите сите околу вас да се согласат со вашите идеи и ќе напредувате заедно.

БИК
Немојте да бидете срамежливи за вашите амбиции. Постои одредено време кога треба да се мотивирате себеси за да продолжите понатаму и да застаните зад вашите остварувања и да бидете горди на себеси. Вашето време е сега. На професионален план се движите напред.

БЛИЗНАЦИ
Вашите емоции се порамнети со Месечината а тоа ви овозможува да ги искажувате вашите чувства без нималку непријатност. Отворени сте и зборливи а тоа ви помага да ги донесете вистинските одлуки, вие сте на правиот пат. Ќе нема да можете да побегнете од некои ветувања кои сте ги направиле.

РАК
Во вашиот живот пристигнува несигурен период и изгледа дека ќе морате да превземете акција. Вашите идеи не се баш сигурни и добивате некои не баш добри сугестии. Ќе откриете нова улога во себеси и ќе бидете задолжени со задача која нема баш да ви се допадне.

ЛАВ
Месечината ја подобрува вашата самодоверба. Како и да е, ќе се чувствувате малку несигурно на емоционален план, ќе бидете длабоко погодени од настаните ќе морате да донесете зрели одлуки, ќе се здобиете со почит.

ДЕВИЦА
Во вашиот живот пристигнува крај на период во кој сте биле во центарот на сите случувања и непријатности. Ќе им дозволите на другите луѓе да го превземат водството и вие ќе можете конечно да здивнете. Некоја романтична тајна ќе биде откриена наскоро а тоа ќе ви донесе олеснување.

ВАГА
Се приближува специјално време од годината. Тоа не значи дека се ќе биде лесно, но настаните ќе ви помогнат да се движите напред кон нова фаза во вашиот живот. Обидете се да вложите малку повеќе време во вашите мисли и да поминувате време со себеси, тоа ќе ви помогне да разрешите некои важни проблеми.

ШКОРПИЈА
Фокусот ви е насочен кон вашата кариера и амбиции, иако достапните опции се воглавно нешто кое треба да го прифатите без да се консултирате со другите. Разговор со пријателите и колегите ќе ви помогне да ви се разјаснат некои нешта и проблеми.

СТРЕЛЕЦ
Месечината стапува во посебна позиција а тоа ќе ви помогне да бидете во центарот на се што се случува. Ќе биде добро да оставите некои нешта да течат по свој тек па потоа да уживате во резултатите. Единствениот проблем е тоа што другите очекуваат од вас да бидете идеални.

ЈАРЕЦ
Финансиската состојба може да излезе од контрола, постојат луѓе кои очекуваат од вас да превземете одговорност за некои работи во врска со вашиот бизнис. На љубовен план, интензитетот на вашите чувства се зголемува, пристигнува период кога ќе бидете доста задоволни од себеси.

ВОДОЛИЈА
Ќе сфатите дека нешто што сте посакувале и не е толку далеку од вас, не е толку недостижно и можете да го дофатите побрзо отколку што мислите. Насочете го вашето внимание на образованието, контактите ќе ви помогнат да напредувате.

РИБИ
Планетите се подредуваат на начин така што ќе морате да донесете големи финансиски одлуки во текот на следните неколку недели. Еднаш кога ќе го направите потребниот избор ќе бидете приморани да делувате без одложување. Вашите најблиски ќе ви бидат полна поддршка.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Секси бунтовничка: И мисицата Кристина Димитриевска стави две тетоважи одеднаш (фото)

Најпознатата шминкерка во Македонија направи професионален курс за шминка !