in , , ,

Најпознатата шминкерка во Македонија направи професионален курс за шминка !

https://www.instagram.com/beautyanica/

Убава вест за сите идни шминкери. Добро познатата шминкерка Андријана, или на социјалните мрежи позната како Beautyanica штотуку го објави својот професионален онлајн курс за шминка . Курсот е комплетен водич низ шминката и е наменет буквално за сите . Курсот е поставен на најголемата светска онлајн платформа за учење Udemy и може да го купите од Udemy или на следниот линк. Или за повеќе информации контактирајте ја Андријана на нејзиниот инстаграм профил –  Beautyanica.

Тука можете да го погледнете и Промотивното видео во кое можете да видите што се ќе научите на курсот за шминка:

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 ДЕКЕМВРИ 2020 ГОДИНА

Најдобрата Поп велешка Музичка изведба досега