in ,

Тие се нејзината најголема поддршка: Лина Пејовска ги покажа своите родители (фото)

Младата и талентирана пејачка Лина Пејовска во 2014 година го освои жирито, но и публиката во регионалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички“.

Подоцна, таа ја воодушеви и во хрватското шоу „РТЛ ѕвезди“, а во таа прилика се најде на сцената заедно со Нина Бадриќ, Петар Грашо…

Како и многумина нејзини колеги, македонското девојче доста е активно на социјалните мрежи каде што ги споделува своите активности со следбениците.

Повеќе од натписот ќе најдете на наредниот линк: Тие се нејзината најголема поддршка

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дали спиете по долен веш или без него? – Што би требало да носите во кревет

Аднан Куртов ќе увазува Музика и ќе извезува