in

Погледнете како метеор го осветли небото над Јапонија

Силен блесок на метеор што паѓа го осветли небото над западна Јапонија, а таа сцена ја забележаа телевизиските камери и корисниците на социјалните мрежи.

Метеорот силно изгоре додека брзо минуваше низ атмосферата на Земјата, пренесе Associated Press.

Многу луѓе во западна Јапонија објавија на социјалните мрежи дека биле сведоци на оваа ретка глетка.

Телевизијата NHK објави дека нејзините камери во префектурите Аичи, Мија и на други места ја снимиле „огнената топка на небото“.

Снимките од камерите во пристаништето Нагоја покажуваат како метеорот сјае како полна Месечина додека се приближува кон Земјата.

Некои експерти рекоа дека е можно мали делови од метеорот да паднале на Земјата.

https://twitter.com/Carlos_AnaC/status/1333137527549681671

Извор: kajgana.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Огњен Врањеш за Цеца: „Светлана ја почитувам како жена, пејачка и мајка“

Селена Гомез ја шокира јавноста: „Ќе се омажам за 68-годишниот колега“