in ,

Маја Оџаклиевска се повлекува од сцената: „Нека ова биде убаво збогување“

Македонската пејачка Маја Оџаклиевска се појави во шоуто „Луда ноќ“ на РТС, а откако ја отпеа песната и ја  истакна дека се повлекува од сцената.

Имено, таа истакна дека е изморена од сè и дека нејзиниот настап во шоуто е убаво збогување, што ги изненади многу гледачи, а особено ги растажи оние кои ја сакаат Маја и нејзината музика.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЕОН

„Потсетете ме овој пат да ве потсетам дека оваа навистина ќе биде убаво збогување. Знам дека сакате да настапувам, но јас сум уморна од се“, изјави Маја и додаде:

„Ви простувам што ме поканивите, и секако ви се заблагодарувам, нека биде ова убаво збогување“, изјави пејачката, а водителите додадоа дека се надеваат дека некогаш повторно ќе се врати на сцената.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ЕОН

Потсетуваме,  Оџаклиевска во последните неколку години многу ретко се појавуваше во медиумите, таа потполно се посвети на нејзиниот внука на кој му беше дијагностицирано аутизам пред седум години.

„Се надевам на национална пензија, не заради пари, туку заради лична сатисфакција. На некој начин, за мене е признание дека сум направила нешто како што треба.  Сега ја имам љубовта кон мојот внук Лука кој е прекрасно дете, имам дом, куче, маче… Тивок утрински живот со кафе. Јас и ги дадов моите 50 години на професијата, мислам дека беше доволно. Мирниот живот е бесценет. Им завидувам на монасите, со време се сеќаваат дека имаат мир. Ние постојано сме во некои немир и хаос“, изјави Маја во една прилика.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Аднан Куртов ќе увазува Музика и ќе извезува

Огњен Врањеш за Цеца: „Светлана ја почитувам како жена, пејачка и мајка“